Wzorzec Buldoga

 

FCI - standard nr 101 (z dnia 28.04.1995 roku)

KRAJ POCHODZENIA RASY: Francja.

PRZEZNACZENIE UŻYTKOWE:
Pies do towarzystwa, stróżowania i zabawy.

 

 

Zanim kupisz Buldoga Francuskiego

 

Masa skóry, wielkie uszy i krępe ciało powodują, że obok Buldoga nie można przejść obojętnie. Reakcje na tą oryginalna fizjonomie bywają skrajne – od zachwytu, poprzez śmiech aż do strachu. Wystarczy jednak pobyć chwile w jego towarzystwie aby przekonać się, że to pies o niezwykle przyjaznym charakterze.

 

 

Wybór Buldoga - FCI vs. inne organizacje

 

Decydując się na kupno szczeniaka stajemy przed trudnym wyborem - z jakiej hodowli pochodzić będzie nasz pupil. Problem jest o tyle duży, że wchodząc na portal ogłoszeniowy widzimy przed sobą dziesiątki ofert. Do niedawna mogliśmy przeprowadzić wstępną selekcje - podzielić na te dotyczące psów z rodowodem i te, w których oferta dotyczy psów bez udokumentowanego pochodzenia.
 

 

Przybycie Buldożka

 

Kupno szczeniaka i jego przybycie do domu to dla każdego początkującego właściciela ważne wydarzenie. To moment, w których musimy dostosować nasze życie, a przede wszystkim mieszkanie na potrzeby nowego członka rodziny. To bardzo ważne, gdyż mały buldożek to wesoły szczeniak, chętny to rozrabiania, a przy jego maleńkich rozmiarach jest w stanie dostać się praktycznie wszędzie, co może być niebezpieczne dla jego samego.

 

 

 

Umaszczenie Buldoga - dlaczego oryginalność to nic dobrego?

 

Przeglądając portale ogłoszeniowe można zauważyć rosnącą modę na szczenięta o innym, oryginalnym umaszczeniu, przede wszystkim błękitnym. Szczeniaki te wyróżniają się nie tylko kolorem, ale i ceną.  Są one droższe od psów o typowym umaszczenie. Czy jednak cena idzie w parze z „jakością”?