W pamięci

 

MATYLDA Maff-Staff
 

 

ur. 01.01.2002r. - 31.05.2012r.

o: Mł. Ch. Pl. ORFEUSZ - OZAK Draczyn
m: ŚLICZNOTKA Draczyn

 

Bunia – moja pierwsza Buldożka. To ona zaszczepiła mi miłość do tej rasy i w pewnym stopniu odmieniła moje życie. Jej odejście zamknęło pewną epokę i pozostawiło ranę, która nie chce się goić. Była psem wyjątkowym. Kto ją poznał wie o czym mówię...
Buniu, tak bardzo chcieliśmy Ci pomóc... Nie udało się...
Żegnaj moja kochana dziewczynko...
 

Trudno pisać o Jej odejściu, gdy łzy płyną po klawiaturze niech w tym pożegnaniu pozostanie tekst, który pisałam pewnego szczęśliwego dnia, gdy Matylda siedziała mi na kolanach. On najlepiej oddaje jaki miała charakter:

"Matylda jest suczką o niezwykłym charakterze. Kocha cały świat – zarówno domowników jak i osoby przypadkowo spotkane na spacerze. Miłość ta, jak nietrudno się domyśleć, jest odwzajemniana – bo czy można przejść obojętnie obok psa o takich oczach?? W końcu to prawdziwy anioł w psiej skórze.

To jednak tylko pozory. Nasz anioł w domowym zaciszu potrafi pokazać różki :) Upodobanie do psot w przypadku Matyldy nie mija z wiekiem. Gdy widzimy charakterystyczny błysk w oku i ”podkulony” ogon od razu wiemy, że trzeba szukać szkody :)

Wszystkie grzechy są jej szybko wybaczane, gdyż oprócz pewnej niesubordynacji cechuje ją również niezwykła psia mądrość, która bardzo pomaga nam w codziennym życiu. Matylda doskonale sprawdziła się w roli matki zastępczej dla Arrigo, a teraz też dla Dusi. To dzięki niej oba te psy bardzo szybko przystosowały się do nowych warunków.

Matylda ze względu na swój charakter i brak obycia ringowego swoją karierę wystawową zakończyła w czerwcu 2003 roku zdobywając potrzebne oceny do uzyskania uprawnień suki hodowlanej. Jednak postanowiliśmy, że nie będziemy ryzykować jej zdrowia i nie będzie mieć szczeniąt. Traktujemy Matyldę jako członka rodziny. Obecnie jest po sterylizacji."

 

 

ARRIGO Rubinowy Skarb
 


04.09.2005r. - 01.09.2010r.

 

o: Interchampion, JCH LT, Multi CH: LT-LV-EST-BALTIC-PL-RUS ELIT BRENDIS Medaus Kvapas

m: Ch. Pl, Zw. Słowacji GABI Draczyn

 

Był psem wyjątkowym.
Towarzyszył mi w każdej sytuacji, razem stawialiśmy czoła wielu wyzwaniom ostatnich 5 lat. Nie odstępował mnie na krok. Zawsze na kolanach, gotowy udowodnić swą bezgraniczną miłość.
To On pokazał mi, że wychowanie i szkolenie może być przyjemnością dla obu stron. Razem się uczyliśmy, razem cieszyliśmy z sukcesów.
Moja duma, mój kochany synek…
Odszedł nagle, na moich rękach, nie dając mi szans na ratunek…
Żegnaj Arrigo, nigdy Cię nie zapomnimy.